Skip to main content

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE

Na pewno każdy z nas robi, bądź robił postanowienia noworoczne. Pewnie większość nie przetrwała próby czasu, ale chciałbym tutaj zaznaczyć, że warto takie postanowienia próbować wcielać w życie o ile oczywiście są dla nas zmianą na plus. Ile razy ktoś zaczął się odchudzać od 1 stycznia, rzucał palenie czy obiecywał zacząć oszczędzać. Przedstawię Wam moje postanowienie noworoczne.

Od 1 stycznia zaczynam bardziej dbać o własne zdrowie.

Może to trochę banalnie brzmi bo kto nie chciałby być zdrowy?

warzywa

Pewnie takich ludzi nie ma, natomiast gdy tylko każdy z nas rozejrzy się w swoim otoczeniu to zauważy, że wiele osób mających złe nawyki, które prowadzą do utraty zdrowia mimo wiedzy o ich szkodliwości w nich trwają. Zgodnie z powiedzeniem „szewc w dziurawych butach chodzi” wielu lekarzy pali papierosy i to nawet tacy, którzy zajmują się leczeniem chorych na raka płuc! Dietetycy mimo obszernej wiedzy na temat jak zdrowo się odżywiać, zaniedbują się. Można mnożyć wiele takich przypadków. Dlatego zachęcam Was wszystkich abyście skopiowali moje postanowienie.

warzywa

Sam jestem osobą, która sporo pracuje, ma mało czasu, jada posiłki zaraz przed snem, stres nie jest mi obcy. Podstawą tego procesu dbania o zdrowie na początek będzie zrobienie wielu badań, które się powinno wykonywać regularnie, a ja nie robiłem ich wcale. Badania krwi, moczu, kału oraz kilka ważnych profilaktycznych. Również od początku tego roku zaczynam stosować CODZIENNIE zasadę pięciu porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. Mając wyciskarkę przecież jest to dużo łatwiejsze. Rezygnuję ze słodyczy i niezdrowych przekąsek oraz ograniczam alkohol. Wiem, że gdy się uprę, to wykonam to. Niedawno w pracy postawiłem sobie cel, który nie był łatwy do wykonania i udało mi się. Wiem, że wszystko zależy ode mnie. Trzymajcie za mnie kciuki, a ja będę trzymał za Wasze postanowienia noworoczne.

2 myśli na temat “POSTANOWIENIE NOWOROCZNE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *