Skip to main content

Czas na zmiany

Nadszedł czas w którym musiałem pożegnać się ze swoją starą sokowirówką i poszukać nowego sposobu na wyciskanie moich soków. Powodów było kilka, ale największym problemem był rozmiar urządzenia i hałas podczas pracy. Ilość soku jaką otrzymywałem też nie była zadowalająca, miąższ był słabo odciśnięty przez co traciłem mnóstwo wartościowych składników.

Już na samym początku zdecydowałem że będę szukał wyciskarki, a nie sokowirówki, ponieważ są to urządzenia dużo bardziej wydajne i dające większe możliwości. Kwota jaką zamierzałem wydać nie była mała, więc spędziłem kilka godzin na forach internetowych przeglądając opinie użytkowników. Ostatecznie wybór padł na wyciskarkę Vortex ACE-001. Wybór takiego urządzenia nigdy nie jest prosty, dlatego postaram się przedstawić kilka powodów którymi ja się kierowałem. Informacje techniczne nigdy nie były moją mocną stroną, dlatego zainteresowanych odsyłam na stronę dystrybutora:
https://domart-sklep.pl/

sok4

Jakość

Jakość urządzenia była dla mnie priorytetem. Chciałem kupić maszynę która będzie mi służyła latami i muszę przyznać że Vortex spełnia to założenie. Plastiki są bardzo dobrej jakości, a ślimak wykonany jest z ultemu, który jest 6 razy twardszy od ceramiki.

Wydajność

Może wydawać się to mało wiarygodne, ale z tych samych owoców uzyskuje 2 razy więcej soku. Miałem nadzieję na wzrost wydajności, ale efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania.

Tłoczenie na zimno

Wiele osób kojarzy ten termin z reklam oleju. Olej tłoczony na zimno jest lepszy i tak samo jest z sokami. Taki sok utlenia się dużo wolniej, przez co dłużej zachowuje świeżość. Dodatkowo nie rozwarstwia się i nie traci cennych enzymów.

Łatwość czyszczenia

Jest to kluczowa kwestia przy używaniu wyciskarki na co dzień. Mycie wielu elementów, w tym ostrych noży zawsze jest problemem. Czyszczenie wyciskarki Vortex zajmuje 3 min, co mogę potwierdzić osobiście. Na pewno ułatwi mi to codzienne wyciskanie soków i pomoże utrzymać porządek w kuchni.

„Zdrowe” materiały

Miska do soku zrobiona jest z wolnego od szkodliwych bisfenoli tritanu (BPA FREE), materiału zatwierdzonego przez Europejską Fundację Naukową (ESF), Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) oraz japoński Departament Zdrowia. Wybierając wyciskarkę warto zwrócić uwagę czy jest bezpieczna dla naszego zdrowia.

Gwarancja

10 lat gwarancji jest naprawdę solidnym argumentem. Ostatnio głośno jest o postarzaniu produktów przez producentów, dlatego warto się przed tym zabezpieczyć. Dodatkowo jest to gwarancja door-to-door. W razie kłopotów kurier odbierze ją ode mnie i przywiezie pod drzwi sprawne urządzenie.

sok

Po skontaktowaniu się ze sklepem w którym kupiłem swoją wyciskarkę, udało mi się uzyskać rabat 100 zł na wyciskarkę Vortex dla moich czytelników. Jeśli ktoś planuje zmianę swojej maszyny, to na pewno jest to dobra okazja 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *